• У кошику 0 товарів

    на суму 0.00 грн

    До оптової ціни залишилося: 1000.00 грн.

Зубочистки

Сортування:

Товарів на сторінці

Все про зубочистки

Догляд за порожниною рота є обов'язковою процедурою для кожної людини. Він не тільки забезпечує гарну посмішку, але і виключає ряд захворювань, таких, як карієс, глосит і стоматит.

Стоматологи радять позбавлятися від залишків їжі з міжзубних проміжків за допомогою чищення зубів, однак це не завжди надається можливим. В такому випадку на допомогу приходять дерев'яні зубочистки.

Історичні відомості про зубочистки

До висновку, що зубочистки існували ще з давніх часів, археологи прийшли одноголосно. Підтвердження цьому було знайдено під час проведення розкопок. На зубах древніх людей були виявлені невеликі борозенки, походження яких вчені пов'язали з частим використанням зубочисток.

В історії відомі факти того, що раніше в якості матеріалу для виготовлення зубочисток служили м'які метали і сплави, наприклад, мідь або бронза. Також встановлено, що зубочистки виточувалися з кісток тварин, птахів і великих риб.

В кінці XIX століття аристократи і представники вищого суспільства воліли зубні палички, просочені дорогим алкоголем: коньяком, віскі або бурбоном.

У членів різних політичних з'їздів, зборів та конференцій були вкрай популярні зубочистки з лебединого пір'я.

Види зубочисток

Прийнято класифікувати зубні палички в залежності від розміру, матеріалу і довжини. Більшість виробників також звертають увагу на критерій частоти використання, тому існують зубочистки як в індивідуальній упаковці для разового використання, так і встановлену кількість в пластиковій упаковці або тубі.

Зубочистки відрізняються наступними ознаками:

  1. Одноразові зубочистки є одним з найбільш популярних варіантів. Виробники товарів даного типу використовують варіанти фасування по 100, 150, 1000 і вище штук.
  2. Дерево - основний матеріал для виготовлення. Переважно використовувати бамбук, так як він відрізняється високою міцністю за рахунок того, що його волокна розташовуються поздовжньо. Також виробники іноді використовують пластик.
  3. Існують зубочистки різних розмірів, починаючи від стандартної 6-ти сантиметрової і досягаючи 15 см в якості їдальні.
  4. Існують вироби, один кінець яких просякнутий речовиною, що виконує функцію ароматизатора і / або антисептика, найчастіше таким є м'ятний екстракт.

    Перевагою, скажімо, перед зубною ниткою є те, що зубочистки купити можна в будь-якому магазині, продовольчих та непродовольчих товарів.

Що вибрати: дерев'яну або пластикову зубочистку?

Багато лікарі-стоматологи акцентують увагу на тому, що пластикові зубочистки більш травматичні і можуть становити небезпеку для порожнини рота. По-перше, вони гостріше, ніж дерев'яні, а значить, ризик пошкодити ясна підвищується. По-друге, якщо трапилося, що частина дерев'яної палички і застрягла в міжзубні проміжки, то її волокна все одно стануть більш м'якими за рахунок контакту із слиною і видалити їх можна буде за допомогою полоскання ротової порожнини. У той час як з пластиковими зубочистками так не відбувається. За рахунок більш жорсткого матеріалу вони є більш травмонебезпечними, і витягти їх можна, тільки прийшовши до лікаря-фахівця.

Варіанти використання зубочисток

Багато хто вважає, що зубочистки, зроблені з дерева, можна використовувати тільки в якості гігієнічного вироби. Однак вони знайшли широке застосування в багатьох сферах:

для вичищення важкодоступних місць, наприклад, щілин, стиків між тумбами, але найпоширеніше - чистка клавіатури ноутбука або комп'ютера;
багато бариста взяли на озброєння зубочистку як інструмент для створення візерунків на поверхні пінки кавових напоїв;
як шпажки для створення канапе або інших закусок, які подаються індивідуально;
зубочистки дерев'яні знайшли ще одне застосування - багато кухарі та кондитери перевіряють готовність страв: гострий кінець зубної палички повинен проткнути продукт;
багато майстрів стали використовувати даний предмет, щоб акуратно і точково наносити клей або інший в'язкий склад на предмети невеликого розміру;
Таким чином, зубочистка є різнофункціональних виробом, і знайти своє застосування може практично в будь-якій сфері.