• У кошику 0 товарів

    на суму 0.00 грн

    До оптової ціни залишилося: 1000.00 грн.

Ножиці кравецькі

Сортування:

Товарів на сторінці

Символом кравецької справи є ножиці. Хоча при роботі використовуються голки, нитки, інше приладдя, не можна отримати якісний виріб при неправильному розкрої тканини, видаленні зайвої після шиття. Для цього знадобляться спеціальні кравецькі ножиці, що уособлюють швейне мистецтво. Інструмент майстра допоможе правильно і акуратно зробити форму з будь-якої тканини, обробити її кромки, видалити нитки на важкодоступних ділянках готового виробу.

Особливості кравецьких ножиць
Впізнаваність таких ножиць легка. Від звичайних канцелярських вони відрізняються асиметричністю: одне кільце витягнутої форми значно більше, ніж інше. Це необхідно, щоб швачка легше було вставити в кільце чотири пальці, а п'ятий обхоплюватиме маленьке кругле кільце. Зовнішній бік більшого кільця рівний і лежить в одній площині з торцем відповідного їй леза. Гвинт, що з'єднує обидві ріжучі кромки, розташований так, щоб додаткове плече збільшувало тиск при різанні матеріалу, що дозволяє швейним ножицям полегшувати різи в різному напрямку.

Портновські ножиці виготовлені зі спеціальної сталі, їх твердість має бути 50 - 56 HRC, що дозволяє рідше виробляти точення лез. При роботі гострими ножицями знадобиться значно менше прикладати зусиль, швачка буде менше напружуватись, отримувати від процесу крою лише задоволення. Ефективність роботи та точність різу по розмітці покращуються при роботі з гострими швейними ножицями.

Швейні кравецькі ножиці з прямими ріжучими кромками, ручки інструменту розташовані під кутом, і при роботі рука швачки та ручки ножиць знаходяться в площині різання. В цьому випадку тканину не потрібно піднімати при розкрої - вона лежатиме на площині. Точність руху лез значно вища, ніж при користуванні звичайними ножицями.

До особливостей застосування швейних ножиць належать:

  • використання інструменту має бути лише за призначенням – різати ножицями лише тканину, щоб не втратити рівномірність її різання;
  • зберігати вироби із спеціальним набором для швачки;
  • утримувати робочі кромки ножиць чистими, можна змащувати їх машинним маслом, це запобігає появі іржі, і вони залишаться гострими тривалий час;
  • щоб зменшити зусилля різання, не варто одразу прорізати багато шарів тканини.
  • Навіть гострі швейні ножиці не впораються із товстим шаром матеріалу. Портновські ножиці для крою ріжуть матеріал усім лезом, це полегшує крій виробу. Їх зручно використовувати при розкрої на рівному полотні величезних розмірів. Гострим кінчиком зручно робити насічки по розмітці, куточки для прорізних кишень.

Що можна робити кравецькими ножицями
Перш, ніж купити швейні ножиці, варто визначити, навіщо ви їх використовуватимете. Зазвичай такий інструмент виготовляється універсальним.

Але в процесі пошиття виробу можуть знадобитися інші типи ножиць:

  • для відрізки ниток – невеликі, пружинні, гострозаточені;
  • для виготовлення вишивок та пришивки аплікацій, якими зручно прорізати отвір та підрізати край тканини, не ризикуючи завдати шкоди шву;
  • для трикотажу ножиці повинні мати кінці із закругленнями, щоб не залишати затяжки на виробі;
  • для легких тканин ножиці повинні мати на лезі зубчики, що не дають матеріалу зісковзувати при різанні товстих шарів;
  • тканини великої щільності та шкіра ріжуться інструментом із зигзагоподібними зубцями на лезах, вони допомагають красиво обробляти зрізи від обсипання.

Використання під час шиття різних видів ножиць полегшує роботу, допомагає зробити виріб більш якісним.

Критерії вибору інструменту
Щоб правильно купити шийні ножиці, необхідно враховувати кілька факторів. Інструмент виготовляється з нержавіючої сталі з лазерним заточуванням ріжучих кромок. Оптимальна товщина лез – 3 мм. При цьому ножиці не важкі, не гнуться під час роботи з грубими матеріалами.

Важливим фактором є зручні ручки. Швидко ламаються пластикові елементи, прогумовані допомагають уникнути мозолів на шкірі рук. Поліпшують зручність роботи моделі з широкими накладками із пластику, по лінії руки на них розташований косий виріз.

Перед тим, як купити швейні ножиці, необхідно:

  • визначити їхню форму: якщо менше кільце вгорі, під матеріалом пересуватимуться лише леза, це робить легше розкрій;
  • вибрати правильно розмір – довжина ріжучих кромок повинна відповідати типу тканини, що використовується для шиття: легка – 225 мм, середня – 230 мм, ковзна – 240 мм із насічками на кромках; найпопулярніша довжина – 260 мм;
  • перевірити гостроту нижньої ріжучої кромки.
  • Для шульг варто купити спеціальну модель із дзеркальними лезами, зручними при роботі лівою рукою.

Купуйте для розкрою матеріалу зручні та якісні швейні ножиці. А правильна експлуатація інструменту дозволить зберегти його довгі роки.